Materiał na taras. 3 sprawdzone porady, co wybrać, aby nie żałować i cieszyć się efektami widocznymi przez wiele lat

Budowa tarasu nie jest czynnością, którą powtarza się regularnie (no chyba, że zajmujesz się tym zawodowo ?). Dobrze wykonany taras – zbudowany z wysokiej jakości materiałów i przy pomocy sprawdzonych fachowców, potrafi być inwestycją na całe życie. Inwestycją, która poddawana działaniu czynników atmosferycznych, jak i regularnie używana przez ludzi, w niezmiennej formie przetrwa nawet kilkadziesiąt lat.

Jednak, co musisz zrobić, aby cieszyć się pięknym tarasem przez tak długi czas? Poznaj nasze 3 sprawdzone porady, dzięki którym zapewnisz sobie piękny taras, który będzie Cię cieszył wyjątkowo długi czas.

Wybierz materiał, który nie podda się próbie czasu i jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne

Jeżeli cenisz sobie jakość – najlepszym wyborem będzie tarasowa deska wykonana z Kompozytu Drewna EkoTeak. Jest to specjalny rodzaj materiału, który swoim wyglądem do złudzenia przypomina naturalne drewno, jednak na tym podobieństwa tych dwóch materiałów się kończą.

Deska tarasowa z Kompozytu Drewna, w przeciwieństwie do tradycyjnej drewnianej – jest w 100% odporna na działania atmosferyczne. To oznacza, że nie straszna jej wilgoć (która może sprawiać, że zwykła deska zacznie gnić), mróz (powodujący pękanie naturalnego drewna), jak i słońce (sprawiające, że drewniana deska traci swój oryginalny kolor).

Oczywiście, deska z naturalnego drewna również może przejawiać odporność na w/w zagrożenia. Jednak, aby tak było – musi być regularnie co roku impregnowana, co wiąże się zarówno ze stratą czasu, jak i koniecznością ponoszenia sporych kosztów.

Upewnij się, że producent daje Ci odpowiednią gwarancję na gnicie i butwienie

Tak, jak wspomnieliśmy – dobrze wykonany taras jest inwestycją, która powinna cieszyć przez całe lata. Bez obaw o ewentualne niszczenie, pękanie czy gnicie znajdujących się na nim desek. Twoje możliwości związane ze sprawdzeniem jakości tego produktu są dość ograniczone. Owszem, możesz zapytać sprzedawcę, poprosić o polecenie znajomych, czy też wnikliwie zapoznać się z dokumentacją techniczną. Jednak nic nie da 100% pewności, że dany towar przetrwa odpowiednio długi okres czasu. Ale czy na pewno?

Znakiem świadczącym o tym, że producent jest naprawdę pewny swoich wyborów może być dla Ciebie gwarancja, jaką na nie udziela.

W przypadku naszego produktu jest to aż 25 lat gwarancji. Myślisz, że dawalibyśmy tyle, gdybyśmy nie byli w 100% przekonani, że nasze produkty wytrzymają ??

Sprawdź, czy dostępne są produkty tworzone pod wymiar

Nie ma bowiem nic gorszego niż źle dopasowane deski, które trzeba docinać, przerabiać lub łączyć. Z jednej strony czynność taka wymaga poświęcenia znacznie większej ilości czasu. Z drugiej z kolei – stwarza ryzyko, że nieodpowiednio docięta i spasowana deska z czasem będzie źle “pracowała”, wpływając tym samym na pogorszenie estetyki całego tarasu.

Dlatego, jeżeli tylko masz taką możliwość – zamawiaj tarasowe deski produkowane pod wymiar i idealnie dopasowane do powierzchni, na której mają się znaleźć. Uwierz nam – oszczędzi Ci to nie tylko wiele pieniędzy, ale także nerwów!

Coś na koniec…

Cieszymy się, że dotarłeś do końca tego artykułu i mamy ogromną nadzieję, że ta lektura pozwoli Ci na stworzenie naprawdę wyjątkowego i trwałego tarasu.

Jako EkoTeak zajmujemy się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości profili z Kompozytu Drewna. Nasze produkty posiadają wszystko to, co sprawia, że taras jest piękny, niezawodny i trwały przez lata.

Na nasze produkty dajemy aż 25 lat gwarancji. Każdą deskę produkujemy pod konkretny wymiary (redukując odpady materiałowe praktycznie do zera). A dodatkowo zapewniamy naprawdę szybkie terminy realizacji (Twoje deski mogą być gotowe nawet do 5 dni roboczych).