Deska kompozytowa montaż

Montaż desek kompozytowych to złożony proces wymagający zarówno znajomości cech materiału, jak i technik wykończeniowych. Wielu klientów zainteresowanych zakupem profili decyduje się na powierzenie instalacji profesjonalistom. To doskonały pomysł, pozwalający na zaoszczędzenie czasu i nerwów. Fachowy montaż minimalizuje również ryzyko uszkodzenia profili.

Produkowane przez nas rozwiązania i świadczone usługi od lat są synonimem najwyższej jakości. Zapoznaj się z naszą ofertą. Zapraszamy do współpracy z EkoTeak.

 

Montaż deski kompozytowej na betonie – od czego zacząć?

Samodzielny montaż deski kompozytowej na betonie należy rozpocząć od przygotowania podłoża. Powinno być ono stabilne i możliwie jak najrówniejsze. Należy pamiętać o spadku w celu zapewnienia odpływu wody. Montaż tarasów na konstrukcjach stalowych lub drewnianych uwarunkowana jest ich nośnością. Warto wykonać więc stosowne obliczenia przed przystąpieniem do prac. EkoTeak może zrobić to za Ciebie.

Systemy tarasowe z kompozytu można montować również bezpośrednio na gruncie. Zaopatrz się wcześniej w podkład złożony ze żwiru i kamieni. Po usunięciu ok. 30 cm ziemi ułóż podkład na geowłókninie. W ten sposób zablokujesz wzrost chwastów. Podkład powinien mieć odpowiednią gęstość w celu zapewnienia stabilności. Po przygotowaniu podstawy przystępuje się do ułożenia płyt betonowych. Należy to zrobić w takich odległościach, by możliwe było układanie legarów zgodnie z instrukcją warsztatową jaką przygotujemy specjalnie dla Ciebie.

Możesz też zlecić nam kompleksowe przygotowanie podłoża. W tym celu, po analizie geologicznej gruntu i zapoznaniu się z projektem ewentualnych instalacji umieszczonych w gruncie, wyznaczymy miejsca wykonania fundamentów punktowych. Za pomocą wiertnicy wykonamy otwory w odpowiedniej siatce rozstawu, następnie wkręcimy w grunt specjalne, samopoziomujące się stopy, na których z łatwością można będzie wykonać całą podkonstrukcję legarową pod przyszły taras.

Montaż desek kompozytowych na balkonie – kolejne etapy

Kolejnym etapem montażu desek kompozytowych po przygotowaniu podłoża jest ułożenie legarów. To krytyczny punkt konstrukcji, stanowiący punkty podparcia dla nawierzchni tarasu. Pamiętaj, by zachować odpowiedni odstęp między legarami. Jest on uzależniony od rodzaju zakupionych desek. Będą one narażone na ruch pieszy i obciążenie w postaci mebli i donic. Zapewnienie im odpowiedniej podstawy jest więc szczególnie ważne oraz przyczyni się do komfortu późniejszego użytkowania, a co najważniejsze – zachowania Gwarancji na materiał.

Legary powinny być wypoziomowane oraz  trwale przymocowane do podłoża. Nie powinny przy tym przylegać do samego budynku. Zachowaj przerwę dylatacyjną. Przygotowywana konstrukcja będzie kurczyła się i rozprężała. Po ułożeniu legarów możesz przystąpić do montażu deski kompozytowej. Robi się to prostopadle do legarów, korzystając z zestawu montażowego. Jedynym słusznym rozwiązaniem są klipsy zapewniające bezproblemową „pracę” deski tarasowej i estetyczne prezentowanie się tarasu.

Nie zastanawiaj się dłużej jak zamontować deski kompozytowe. Kliknij tutaj, by zobaczyć jak w praktyce przebiega instalacja. Film w skrócie przybliży Ci czynności prowadzone przez profesjonalistów EkoTeak. Jeśli nie masz doświadczenia w podobnych pracach zleć je fachowcom. Zyskasz wówczas pewność, że instalacja przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Unikniesz również problemów wynikających z nieprawidłowego montażu, które mogą ujawnić się podczas eksploatacji. W zamian dostaniesz dodatkowe 5 lat gwarancji na montaż.

Deska kompozytowa montaż – usługi dodatkowe

Produkcja i montaż desek kompozytowych są główną osią naszej działalności. Świadczymy jednak również szereg dodatkowych usług. Zajmujemy się pomiarami powierzchni u klienta oraz dobraniem systemów indywidualnie do każdego projektu. Transportujemy materiały na miejsce prac i przygotowujemy podłoże pod budowę. Tworzymy także kosztorysy, instrukcje warsztatowe i pozostałą dokumentację wykonawczą i powykonawczą, niezbędną do dokonania odbiorów.

Na życzenie klienta instalujemy również oświetlenie LED i udogodnienia takie jak ogrzewanie podłogowe. Nasi fachowcy zapewniają doradztwo i wsparcie przez cały proces realizacji inwestycji. Nie musisz się o nic martwić – zaczynając od wstępnego omówienia projektu, a na sprawdzaniu jakości prowadzonych prac kończąc.

Montaż desek kompozytowych – zalety

Użytkowanie desek kompozytowych na tarasie dostarcza doznań identycznych jak w przypadku korzystania z zupełnie naturalnego drewna. Kompozyt wykazuje przy tym szereg dodatkowych zalet, dzięki którym przewyższa tradycyjne rozwiązania.

Nowoczesne materiały wykończeniowe nie tylko doskonale wyglądają. Są też odporniejsze na zmiany temperatury i działanie wilgoci. Charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia takie jak obicia i zadrapania. Nie ulegają wycieraniu i nie wymagają prowadzenia prac konserwacyjnych, przez co w perspektywie czasu są rozwiązaniem ekonomiczniejszym względem zwykłego drewna.

Produkty EkoTeak przez lata trwają w niezmienionym stanie, dostarczając właścicielom radości i satysfakcji. Wytwarzamy je wyłącznie na zamówienie, przy uwzględnieniu wszystkich niuansów projektu klienta. Dzięki zminimalizowaniu odpadów materiałowych możemy także zagwarantować korzystne warunki współpracy.

Deska kompozytowa montaż – cena

Dążymy do maksymalnego zoptymalizowania kosztów realizowanych projektów już na etapie produkcji materiałów. Pozwala nam to na oferowanie konkurencyjnych cen sprzedaży desek kompozytowych i pozostałych usług.

Skontaktuj się z nami, a sporządzimy dla Ciebie spersonalizowaną wycenę. Uwzględnimy w niej wszystkie niuanse projektu budowlanego. Powiedz, czego potrzebujesz, a my zajmiemy się resztą – od a do z. Cena montażu desek kompozytowych różni się w zależności od potrzeb klienta i czasu niezbędnego do zrealizowania inwestycji.

Montaż deski kompozytowej na tarasie – oferta ekoteak.pl

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą EkoTeak. Odwiedź naszego Instagrama, Facebooka i kanał na YouTube. Znajdziesz tam zakulisowe szczegóły z prowadzonych przez nas prac. To także świetna okazja, by lepiej poznać prezentowane produkty. Nie musisz się dłużej zastanawiać „jak położyć deskę kompozytową na balkonie?”. Zrobimy to za Ciebie. Kompleksowo, solidnie i szybko. Zadzwoń już dziś i przekonaj się, jak wszechstronny jest zakres usług EkoTeak.

EkoTeak 2009-2023 © All Rights Reserved