Przegrody balkonowe

Wspólne tarasy i balkony mogą być świetnym sposobem dla sąsiadów na interakcję i spotkanie. Jednak z tych samych powodów mogą być także miejscem, którego ludzie unikają ze względu na brak prywatności i ciszy. Przegrody balkonowe nie tylko pozwalają nam na subtelne odizolowanie się od otoczenia, ale też mogą sprawić, że przestrzeń balkonowa będzie bardziej przejrzysta i podzielona. Istnieje wiele sposobów podziału balkonu czy tarasu, zależnie od ich funkcji oraz umiejscowienia.

Przegrody balkonowe mogą stanowić atrakcyjną osłonę przed deszczem, wiatrem oraz dozować światło słoneczne w miarę naszych potrzeb. Oprócz funkcji odgradzającej, zapewniającej prywatność na balkonie lub tarasie, polecamy również wykorzystanie przegród balkonowych w celu wzmocnienia konstrukcji czy też dekoracji ogrodu. Zapraszamy do zapoznania się z galerią i zainspirowania jak przegrody balkonowe z deski kompozytowej mogą odmienić wygląd pergoli czy też wolnostojących wiat.

Łamacze światła

Żaluzje wielkowymiarowe, inaczej zwane światłołamaczami, to nowoczesne detale architektoniczne, stanowiące zewnętrzny system przeciwsłoneczny. Dzięki estetycznemu zastosowaniu deski kompozytowej EkoTeak, możemy uzyskać odpowiedni efekt rozproszenia światła słonecznego padającego na okno, witrynę lub szklaną elewację. Łamacze światła pozwalają na uniknięcie przegrzania pomieszczeń oraz zapewniają komfort osobom przebywającym w budynku.  Odpowiednio zaprojektowane żaluzje wielkowymiarowe zapewnią cień w mieszkaniu w lecie, kiedy słońce znajduje się wysoko oraz umożliwią dobre nasłonecznienie pomieszczenia zimą, kiedy słońce jest nisko nad horyzontem. Dzięki temu możemy liczyć na zredukowanie zużycia energii przeznaczonej na klimatyzowanie czy też oświetlenie pomieszczeń. Dodatkowym atutem łamaczy światła jest jego ozdobna funkcja. Potrafią ożywić monotonną elewację i dodać jej nowoczesnego szyku.

Oferujemy szeroki wybór możliwości kolorystycznych, od wyglądu naturalnego drewna do loftowych przegród antracytowych.

TYP1 – PRZEGRODA BALKONOWA – ŻALUZJOWA

TYP2 – PRZEGRODA BALKONOWA – KLASYCZNA

Dostępne kolory