• Materiały i porady

Wiedzieć więcej

Tak, dzięki temu, że nie absorbują wody nie są podatne na uszkodzenia ze względu na niskie temperatury.

Powierzchnia deski kompozytowej EkoTeak posiada bardzo dobre właściwości antypoślizgowe. Dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów, a także specjalnemu ryflowaniu, możliwość poślizgnięcia się zniwelowana jest do minimum.

Nie. Badania przeprowadzone przez Instytut Techniki Budowlanej wykazały, że jest to materiał TRUDNOZAPALNY – SŁABO ROZPRZESTRZENIAJĄCY OGIEŃ. Kompozyt Drewna EkoTeak został sklasyfikowany jako klasa Cfl oraz w zakresie wydzielania dymu jako s1 (według normy PN-EN 13501-1+A1:2010).

Najpopularniejsze deski z naszej oferty ważą: deska HD150H21 – 2,4 kg

W naszej ofercie posiadamy paletę pięciu kolorów, wśród których na pewno każdy znajdzie odpowiedni dla swojego domu. Są to: drewno naturalne, teak, ciemny brąz, szary i antracyt.

Oczywiście, że tak. Część z komponentów, z których produkowane są nasze deski, pochodzą z recyclingu, więc nasz produkt również nadaje się do powtórnego przetworzenia.

W 95% przypadków, taras montowany jest na legarach, które przytwierdzone są do podłoża za pomocą stalowych kątowników i wkrętów. Jeśli nie ma możliwości kotwienia do podłoża (np. nie można naruszyć hydroizolacji), wówczas legary stanowią tzw. „podkonstrukcję pływającą”. Pierwsza deska montowana jest na klips startowy ze stali nierdzewnej do legara, również za pomocą wkrętu. Kolejne deski mocowane są do legarów za pomocą klipsów montażowych.

W celu prawidłowego odprowadzania wody, ale zalecany przez nas spadek podłoża powinien wynosić min. 1cm na 2m tarasu.

Pewni jakości naszych produktów udzielamy 25 letniej gwarancji na odporność na gnicie i butwienie.

EkoTeak 2009-2023 © All Rights Reserved