bloczki do jachtów z kompozytu drewna

Unikalne wykorzystanie kompozytu drewna: bloczki kołowe do jachtów

Kompozyt Drewna jako coraz popularniejszy surowiec

Kompozyt Drewna to coraz popularniejszy surowiec wykorzystywany do tworzenia tarasów, elewacji czy ogrodzeń. Kompozyt wypiera tradycyjne drewno. Cechą charakterystyczną kompozytu drewna jest to, że jest on wyjątkowo trwały. Poza tym nie wymaga odnawiania i malowania. Jeśli chodzi o jego wygląd – do złudzenia przypomina drewno naturalne. Różnica polega na tym, że kompozyt ma jednolity kolor i jest pozbawiony spękań i sęków. Kolejny jego walor stanowi fakt, że jest dużo bardziej komfortowy w montażu. Wszystko to sprawia, że zastosowanie profili z kompozytu drewna staje się coraz szersze. Kompozyt nie jest już wykorzystywany wyłącznie jako powierzchnia tarasowa, elewacyjna czy wypełnienie ogrodzenia lub balustrady. Do czego zatem można wykorzystać profil z kompozytu drewna? Do konstruowania bloczków kołowych niezbędnych jachtom!

Bloczki kołowe do jachtów

Profile z kompozytu można przerobić w nietypowy sposób. Jednym z nich są właśnie bloczki kołowe do jachtów. Tradycyjne bloczki kołowe na jachtach mają drewnianą obudowę. Jest to rozwiązanie pełne wad. Największą z nich jest to, że drewno, które długo znajduje się w środowisku wilgotnym, zaczyna gnić i nie spełnia już swojej funkcji. Tego typu drewniane bloczki kołowe należy więc stale wymieniać. Wiąże się to oczywiście z kosztami. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych, drewnianych bloczków kołowych są bloczki wykonane z kompozytu drewna. Są one zdecydowanie trwalsze i nie wymagają tak częstego wymieniania. Bloczki kołowe do jachtów wykonane z kompozytu cechują się nie tylko długą żywotnością, lecz także estetycznym wyglądem.

Bloczki kołowe do jachtów z kompozytu drewna – cechy

Bloczki kołowe do jachtów wytworzone z kompozytu cechują się przede wszystkim:

  • Brakiem absorpcji wody, co zapobiega ich gniciu (kompozyt nie wchłania wody, gdyż wszystkie jego komponenty połączone są w sposób zatrzymujący wszelką absorpcję);
  • odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne;
  • brakiem konieczności konserwacji;
  • brakiem konieczności impregnacji;
  • wyjątkowo długą żywotnością;
  • dobrym harmonizowaniem ze stalą nierdzewną;
  • estetycznym wyglądem;
  • ładnym zapachem (przypominają zapach drewna);
  • niską ceną (względem powyższych walorów).

Zalety profili z kompozytu drewna znacznie przewyższają więc zalety tradycyjnego drewna.

Wykorzystanie profili z kompozytu drewna – podsumowanie

Jak widać, możliwości wykorzystania profili kompozytowych jest wiele. Są to na przykład wytwarzanie powierzchni tarasowej, elewacyjnej czy produkowanie bloczków kołowych do jachtów. Kompozyt, który z roku na rok jest coraz popularniejszym surowcem, z dużym prawdopodobieństwem doczeka się w przyszłości jeszcze innego zastosowania.

bloczki kołowe na jachty
bloczek kołowy z kompozytu
wytrzymały bloczek kołowy do statków
drewniane bloczki na jachty