• Tarasy i balkony kompozytowe

    Deska tarasowa kompozytowa polski producent

Taras kompozytowy

Taras kompozytowy to gwarancja trwałości i najwyższego poziomu komfortu. Jest odporny na intensywne eksploatowanie i minimalizuje konieczność prowadzenia prac konserwacyjnych.

Stosowane przez nas nowoczesne technologie produkcyjne WPC pozwalają na uzyskanie wyjątkowej wytrzymałości kompozytu, przy jednoczesnym zachowaniu cech i barw naturalnego drewna. Dzięki temu deski kompozytowe są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie materiały są intensywnie eksploatowane i narażone na działanie czynników atmosferycznych. Znakomicie sprawdzają się na balkonach i tarasach.

Zadzwoń lub napisz do nas. Chętnie opowiemy Ci szczegółowo o oferowanych produktach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi technologiami.

 

Czym są deski tarasowe z kompozytu?

Budowa tarasu z deski kompozytowej wymaga wykorzystania materiału łączącego w sobie mączkę drzewną i tworzywa sztucznego najwyższej jakości. Kompozyt Drewna EkoTeak do złudzenia przypomina w dotyku drewno. Jest przy tym odporny na insekty, gryzonie, pleśń i gnicie. Nie uszkodzą go czynniki atmosferyczne, takie jak promienie słoneczne, deszcz i śnieg oraz czynniki mechaniczne – ostre krawędzie mebli ogrodowych itp. To materiał wykończeniowy, który pod wieloma względami przewyższa tradycyjne drewno. Nie wymaga odnawiania i malowania.

Taras kompozytowy jest korzystniejszy cenowo od tradycyjnego tarasu z drewna naturalnego, zwłaszcza z perspektywy długoletniej eksploatacji. To praktyczne rozwiązanie dodatkowo przyspiesza prace wykończeniowe, co prowadzi do kolejnych oszczędności. Nic więc dziwnego, że deski kompozytowe konsekwentnie zdobywają rynek.

Deska kompozytowa tarasowa

DESKA TARASOWA
MODELHD150H21
WYMIARY150 x 21 mm
WAGA2.40 kg/m
DESKA NA TARAS Z KOMPOZYTU DREWNA
Model hd150h21

Elementy systemowe

LEGAR KOMPOZYTOWY
MODELHD40H30
WYMIARY40 x 30 mm
WAGA0.94 kg/mb
LEGAR NA TARASY KOMPOZYTOWE
legrar hd40h30
LEGAR ALUMINIOWY
MODELALU50x30x2
WYMIARY50 x 30 mm
WAGA1.01 kg/mb
Legar aluminiowy
ALU50
LISTWA COKOŁOWA
MODELHF70S10
WYMIARY70 x 10 mm
WAGA0.84 kg/m
LISTWA Z KOMPOZYTU
listwa cokolowa
KLIPS
MODELHP1 / HP6
WYMIARY50 x 15 / 25 x 25 mm
WAGA0.04 kg/szt
Klips taras kompozytowy

Jaka jest najlepsza deska tarasowa?

Najlepsze deski tarasowe z kompozytu dostarczają przyjemności płynącej z korzystania z drewnianej podłogi oraz wytrzymałości nowoczesnych materiałów wykończeniowych. Stosowane obecnie rozwiązania to kolejny krok w rozwoju kompozytu drewna i PVC. Odpowiednie barwniki pozwalają uzyskać naturalny wygląd i zapach.

Nowoczesne deski tarasowe są niewrażliwe na zmiany temperatury i wilgoć. Połączenie pyłu z drzew iglastych i PVC jest połączeniem najtrwalszym, wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie bardzo przyjemnym i „ciepłym” w dotyku. Nie ulega wycieraniu i obijaniu, na które wrażliwe są tradycyjne rozwiązania.

Wszystko to sprawia, że oferowane przez EkoTeak produkty pozostają przez lata w idealnym stanie i perfekcyjnie służą zadowolonym klientom. W odpowiedzi na oczekiwania i zapotrzebowanie rynku wszystkie wyroby powstają wyłącznie na zamówienie i według wytycznych zamawiającego. Gwarantujemy krótki czas realizacji i brak odpadów materiałowych, a co za tym idzie korzystne warunki współpracy.

Ile wytrzyma deska tarasowa kompozytowa?

Wytrzymałość i długowieczność kompozytowych desek tarasowych EkoTeak znacznie przekracza parametry zwykłego drewna. Dzięki odporności na działanie czynników atmosferycznych, grzybów i wilgoci, oferowane przez EkoTeak produkty posłużą Ci przez kilkadziesiąt lat – dlatego też bez wahania udzielamy 25-letniej gwarancji na nasze produkty! Są rozsądnym i ekonomicznym wyborem, gołym okiem praktycznie niemożliwym do odróżnienia od tradycyjnych rozwiązań. Zapoznaj się z galerią naszych realizacji, by przekonać się, jak pięknie deski kompozytowe prezentują się w praktyce.

Jakie deski kompozytowe na taras wybrać?

Skontaktuj się z EkoTeak w celu wybrania odpowiednich desek kompozytowych na taras. Chętnie doradzimy Ci i wskażemy optymalne dla Twojego projektu rozwiązania. Podłoże nie ma dla nas znaczenia. Dysponujemy remediami dla wielu sytuacji. Dzięki nowoczesnej technologii mamy możliwość przygotowania odpowiednich konstrukcji w miejscach, które nie zostały wcześniej przystosowane do wykonania tarasu z kompozytu drewna.

Deski kompozytowe służą jednak również innym zastosowaniom. Sprawdzą się na płytach betonowych ze spadkiem. Można je kłaść na dachach w nowoczesnym budownictwie, a nawet bezpośrednio na gruncie. Pozwalają na manipulowanie pochyleniem powierzchni. Systemy tarasowe EkoTeak umożliwiają korzystanie z podkładek i klinów poziomujących. Mogą one wytworzyć różnicę poziomu z wręcz „chirurgiczną” precyzją.

W przypadku wystąpienia konieczności większego podniesienia poziomu możemy zastosować stopy z klinami lub wsporniki regulowane. Wszystko to znacznie rozszerza możliwości korzystania z oferowanych przez EkoTeak produktów.

Jak ułożyć deski kompozytowe na tarasie?

By ułożyć deski kompozytowe na tarasie przede wszystkim należy odpowiednio przygotować podłoże. Wylewka betonowa nie powinna posiadać uszkodzeń. Należy zadbać też o jej spadek w celu odprowadzania wody. Niedopuszczalne są pozostałości tynku i farby. Przy montażu warto zadbać o listwy maskujące, dzięki którym krawędzie tarasu będą prezentowały się estetycznie.

Współpracując z nami nie musisz martwić się o to, jak ułożyć deski kompozytowe na tarasie. Zrobimy to za Ciebie. EkoTeak zajmuje się wykańczaniem elewacji, fasad, ogrodzeń, tarasów i balkonów. Wystarczy, że powiesz nam, czego potrzebujesz. My zajmiemy się resztą.

Taras kompozytowy – cena

Cena tarasów kompozytowych uzależniona jest od wielu czynników powiązanych z konkretnym projektem budowlanym. Gwarantujemy optymalizację kosztów, a wszystkie produkty przygotowujemy pod indywidualne zamówienie. Minimalizujemy straty materiałowe, dzięki czemu możemy zagwarantować konkurencyjne ceny tarasów kompozytowych.

Skontaktuj się z EkoTeak, a przygotujemy dla Ciebie kosztorys. Pomożemy także wybrać rozwiązania technologiczne, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania.

Deska tarasowa producent – oferta ekoteak.pl

Jesteśmy polskim producentem desek kompozytowych, ale samo ich wytwarzanie i sprzedaż stanowią jedynie ułamek naszych możliwości. Oferujemy także kompleksowe pomiary powierzchni u klienta. Dobieramy systemy indywidualnie do każdego projektu. Tworzymy kosztorysy i instrukcje warsztatowe. Zapewniamy transport materiałów na miejsce montażu i przygotowanie podłoża pod budowę.

Zainstalujemy dla Ciebie także oświetlenie LED i ogrzewanie podłogowe. Możesz liczyć na wsparcie i doradztwo profesjonalistów na każdym etapie pracy nad projektem – poczynając od jego wstępnych założeń, a kończąc na oddaniu gotowej instalacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Skontaktuj się z EkoTeak i sam przekonaj, jak kompleksowo świadczymy usługi.

Podział systemów względem podłoża

Podłoże pod taras kompozytowy nie ma dla nas znaczenia … mamy rozwiązania systemowe dla wielu opcji!

Nowoczesne technologie systemów wykończenia nawierzchni tarasów i balkonów sprawiają, że nie ma znaczenia jak wygląda samo podłoże, na którym zostanie wykonana nawierzchnia. Jeśli budynek nie został przystosowany do wykonania tarasu, istnieje możliwość przygotowania odpowiednich konstrukcji. Sprawdzą się one na płytach betonowych ze spadkiem, mogą być kładzione na dachach w nowoczesnym budownictwie oraz bezpośrednio na gruncie. Co więcej, można dzięki nim bardzo łatwo sterować właściwym pochyleniem tarasu czy balkonu. W systemach tarasowych EkoTeak da się wykorzystywać podkładki i kliny poziomujące przeznaczone do wytworzenia niewielkiej różnicy poziomu rzędu kilkudziesięciu milimetrów. W przypadku konieczności większego podniesienia poziomu, stosuje się stopy z klinami, a nawet specjalne wsporniki regulowane, które w rezultacie pozwalają na wyniesienie systemu na wysokość przekraczającą znacznie poziom 270 milimetrów.

System tarasowy

na płycie betonowej

System tarasowy na gruncie - fundamencie punktowym
System na płycie elementy

System tarasowy

na dachu w systemie odwróconym

System tarasowy na dachu w systemie odwróconym
System tarasowy odwrócony elementy

System tarasowy

na gruncie – fundamencie punktowym

system tarasowy na gruncie
System tarasowy na gruncie

Dostępne kolory

fasady i elewacje drewniane

System poziomowania tarasów

EkoTeak 2009-2021 © All Rights Reserved | Powered by: MidasMedia