System tarasowy kompozytowy na stropodachu o odwróconym układzie warstw bez warstwy dociskowej (legar aluminiowy 40x30x2mm)

system tarasowy kompozytowy na wspornikach z legarem aluminiowym 40x30mm - kratownica

Dachy stanowiące jednocześnie strop użytkowy, często wykonane są w systemie dachu odwróconego. Oznacza to, że na konstrukcji nośnej dachu ułożono warstwę termiczną, która jednocześnie stanowi warstwę spadkową, odprowadzającą wodę do odpływów dachowych. Nie zawsze takie dachy zaprojektowane są w wersji z dociskową warstwą żwiru. Często wynika to z aspektów ograniczonej nośności konstrukcji, choć nie tylko. Mogą być one również wykończone hydroizolacją wierzchniego krycia.

Jeśli na dachu w systemie odwróconym nie zastosowano warstwy dociskowej, a wykończeniem ma być nawierzchnia tarasowa z kompozytu drewna – opracowaliśmy system tarasowy na podkonstrukcji z legara aluminiowego 40x30x2mm w układzie krzyżowym (kratownica), który nie wymaga dodatkowego dociążania warstwą dociskową żwiru. System ten poziomowany jest na wspornikach regulowanych o różnych zakresach wysokości, celem zniwelowania uskoków i dużych spadków podłoża. Rozstaw wsporników dla tego systemu: 80x80cm. Wykończenie nawierzchni deską tarasową kompozytową produkowaną pod wymiar, tworzy funkcjonalne tarasy kompozytowe na dachu.

PORADA:

Jeżeli taras kompozytowy musi być wykonany na dachu o odwróconym układzie warstw, bez warstwy dociskowej żwiru ale jego wysokość całkowita przekracza 30cm – korzystniej finansowo jest zastosować system tarasowy na wzmocnionym legarze aluminiowym 50x30x2mm w układzie krzyżowym (kratownica), poziomowany wyższymi wspornikami regulowanymi !

Elementy systemu

DESKA KOMPOZYTOWA TARASOWA
MODELHD150H21
WYMIARY (szer. x gr.)
150 x 21 mm
WYMIARY (długość)
pod wymiar
WAGA2.30 kg/m
DESKA NA TARAS Z KOMPOZYTU DREWNA
Deska tarasowa kompozytowa - przekrój techniczny
LEGAR SYSTEMOWY ALUMINIOWY
MODELALU40H30
WYMIARY (szer. x gr.)
40 x 30 x 2 mm
WYMIARY (długość)
4000mm
WAGA0.71 kg/m
legar-ALU40H30
ALU40H30 - przekroj
LISTWA WYKOŃCZENIOWA KOMPOZYTOWA
MODELHF70S10
WYMIARY (szer. x gr.)
70 x 10 mm
WYMIARY (długość)
4005mm
WAGA0.75 kg/m
LISTWA Z KOMPOZYTU
listwa cokolowa
AKCESORIA MONTAŻOWE – KLIPSY
MODELHP-1 / HP-6
WYMIARY (szer. x gr.)
40 x 10 mm
WAGA0.01 kg/szt
Klips taras kompozytowy

Dostępne kolory

fasady i elewacje drewniane

System poziomowania tarasów