Palenisko | Producent EkoTeak

Paleniska ogrodowe — piękny ogród i ciepłe wieczory

Jeśli lubisz wieczorami przesiadywać na tarasie lub w ogrodzie, przekonasz się, że paleniska ogrodowe są świetnym sposobem na dogrzanie się. Możesz korzystać z nich w chłodniejsze dni, ogrzewając się ciepłem z palonego drewna i patrząc na skrzący się ogień. Walorem palenisk jest także ich wygląd. Podnoszą estetykę ogrodu i nadają mu szczególnego charakteru. Szeroki wybór palenisk oznacza, że każdy właściciel ogrodu może dobrać takie, które spełni jego wymagania.

Palenisko można przenosić!

Chciałbyś zrobić ognisko w ogrodzie, ale nie chcesz wyznaczać jednego miejsca na stałe? Optymalnym rozwiązaniem jest zakup paleniska ogrodowego, ponieważ można je przenosić i ustawiać bez niszczenia trawnika. Przy tradycyjnym ognisku konieczne jest wyznaczenie jednego miejsca i oddzielenie go niepalnym materiałem. Trzeba liczyć się z tym, że na trawie, kostce, żwirku czy innym podłożu wyraźnie widać będzie ślad po ogniu. Tymczasem nawet duże stalowe palenisko może być stawiane zarówno na trawie, jak i na kostce, bez obaw na trwałe uszkodzenie podłoża. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość odsunięcia paleniska, gdy dym kieruje się w stronę stołu albo zestawu wypoczynkowego, czy przysunięcia go bliżej, gdy zrobi się zimno. Palenisko można również zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd pod namiot.

Trwały materiał na paleniska

Doskonałym materiałem na palenisko jest stal. Jest ona odporna na wysokie temperatury oraz zmienne warunki atmosferyczne. Ponieważ jest bardzo trwała, zachowuje swój nienaganny wygląd przez wiele lat. Dodatkową zaletą stali jest możliwość jej malowania, dlatego producenci palenisk oferują produkty malowane proszkowo w czerni, szarości i innych kolorach. Stalowe palenisko ogrodowe z rusztem nierdzewnym sprawdza się także znakomicie jako zamiennik typowego grilla.

Palenisko zamiast tradycyjnego ogniska

Palenisko ogrodowe z powodzeniem zastąpi ognisko tradycyjne. Nie tylko dlatego, że nie pozostawia śladu na podłożu, ale także jest bezpieczniejsze niż ognisko, ponieważ jego brzegi ograniczają możliwość rozprzestrzeniania się ognia. Poza tym możesz zjeść kiełbaskę upieczoną na patyku!

Jeśli tylko chcesz, w palenisku przygotujesz posiłek: upieczesz kawałek chleba, sera, słodką piankę uwielbianą przez dzieci. Może też ustawić w ogniu kociołek żeliwny i przygotować w nim pyszne danie.

Palenisko ogrodowe z grillem

Grillowanie to popularny i przyjemny sposób spędzania wolnych wieczorów i weekendów. Jeśli zdecydujesz się na kwadratowe lub okrągłe palenisko ogrodowe z grillem, będziesz mieć także ruszt do przygotowywania potraw.  Osoby grillujące we dwoje mogą się zdecydować na mniejszy ruszt a te, które organizują tłumne przyjęcia przy grillu, mogą wybrać duże stalowe palenisko ogrodowe. Na ruszcie takim z pewnością zmieszczą się kiełbaski, skrzydełka, kawałki warzyw. Do rozpalenia ognia na palenisku użyć można drewna, najlepiej z drzew liściastych lub węgla drzewnego. Dla wielu smakoszy grillowanie na drewnie jest dużo przyjemniejsze i zapewnia niepowtarzalny zapach potraw.

Gdzie ustawić palenisko ogrodowe?

Palenisko ogrodowe może być ustawione w każdym miejscu, zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. Może pełnić funkcję grzejnika na chłodniejsze wieczory oraz rusztu do pieczenia potraw. Możesz je ustawić maksymalnie blisko miejsca, w którym lubisz siedzieć: kilka metrów od kanapy ogrodowej, leżaka czy ławki. Jako ognisko czy grill palenisko może stać także na trawie lub betonowej kostce.

Ustawiając źródło ognia w ogrodzie czy na działce, należy pamiętać o przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa pożarniczego. Ogień należy rozpalać w odległości co najmniej 4 m od granicy działki, minimum 100 m od lasu, 10 m od miejsca, gdzie przechowywane są płody rolne tj. stodoła ze zbożem, stogi z sianem. Unikaj stawiania paleniska w miejscu, gdzie istnieje ryzyko zapalenia się materiałów łatwopalnych.

Tutaj kupisz paleniska ogrodowe

Chcesz kupić kwadratowe przenośne palenisko ogrodowe? A może do Twojej altanki działkowej będzie pasować okrągłe palenisko ogrodowe z grillem? W sklepie EkoTeak, producenta wyposażenia do ogrodu, zamówisz efektowne i trwałe paleniska ogrodowe proste, przenośne, służące przede wszystkim do palenia drewna, jak i duże paleniska z rusztem zastępujące grille. Zapytaj o aktualną ofertę i wypoczywaj w ogrodzie nawet w chłodne dni.