System tarasowy kompozytowy na stropodachu o odwróconym układzie warstw z warstwą dociskową żwiru (legar wzmocniony aluminiowy 50x30x2mm)

system tarasowy kompozytowy na wspornikach z legarem aluminiowym 50x30mm

Dach w systemie odwróconym to nowoczesne podejście do budowy dachu, w którym tradycyjny układ warstw zostaje zmieniony, poprzez umieszczenie izolacji termicznej na zewnątrz, na wierzchu warstw konstrukcyjnych tego dachu. Takie rozwiązanie zapewnia lepszą ochronę przed utratą ciepła oraz wpływem warunków atmosferycznych. Odprowadzenie wody deszczowej z takiego dachu ma formę kopertową z odwodnieniem w centralnej części dachu. Warstwa dociskowa, często wykonana z kruszywa lub żwiru rozsypywana na termoizolacji, pełni funkcję dociskową oraz filtracyjną dla zanieczyszczeń które mogłyby dostać się do nieosłoniętych przez tą warstwę kratek odwodnieniowych dachu.

Przedstawiony tutaj system tarasowy EkoTeak stworzony na opisywane wyżej podłoże (z warstwą dociskową w postaci żwiru), to system na wzmocnionym legarze aluminiowym 50x30x2mm w układzie pojedynczym, poziomowany na wspornikach regulowanych o zakresie wysokości do 95cm. Taki system, na wzmocnionym legarze aluminiowym stosuje się do systemów tarasowych, które są wykonywane na wysokich wspornikach od 20cm wzwyż. Wysokość wsporników zależna jest od grubości warstwy dociskowej żwiru, ponieważ wspornik regulowany posadowiony na stabilnym podłożu warstwy termoizolacji dachu, powinien wynieść system legarów ponad warstwę żwiru. Nawierzchnia systemu pokryta deską tarasową kompozytową instalowaną za pomocą systemowych klipsów montażowych do podkonstrukcji aluminiowej. System dookoła wykończony listwą czołową.

Ten system może być również stosowany na szeroko rozumianym fundamencie punktowym wykonanym na stropodachach oraz gruncie.

PORADA:

Jeżeli taras kompozytowy musi być wykonany na dachu odwróconym z warstwą żwiru o grubości poniżej 40cm  – korzystniej finansowo jest zastosować system tarasowy na legarze aluminiowym 40x30x2mm, poziomowany niższymi wspornikami regulowanymi !

Elementy systemu

DESKA KOMPOZYTOWA TARASOWA
MODELHD150H21
WYMIARY (szer. x gr.)
150 x 21 mm
WYMIARY (długość)
pod wymiar
WAGA2.30 kg/m
DESKA NA TARAS Z KOMPOZYTU DREWNA
Deska tarasowa kompozytowa - przekrój techniczny
LEGAR SYSTEMOWY ALUMINIOWY
MODELALU40H30
WYMIARY (szer. x gr.)
50 x 30 x 2 mm
WYMIARY (długość)
6000mm
WAGA0.91 kg/m
legar-ALU50H30
ALU50H30 - przekroj
LISTWA WYKOŃCZENIOWA KOMPOZYTOWA
MODELHF70S10
WYMIARY (szer. x gr.)
70 x 10 mm
WYMIARY (długość)
4005mm
WAGA0.75 kg/m
LISTWA Z KOMPOZYTU
listwa cokolowa
AKCESORIA MONTAŻOWE – KLIPSY
MODELHP-1 / HP-6
WYMIARY (szer. x gr.)
40 x 10 mm
WAGA0.01 kg/szt
Klips taras kompozytowy

Dostępne kolory

fasady i elewacje drewniane

System poziomowania tarasów