System tarasowy na stropodachu o odwróconym układzie warstw z warstwą dociskową żwiru (legar aluminiowy 40x30x2mm)

system tarasowy kompozytowy na wspornikach z legarem aluminiowym 40x30mm

Stropodach o odwróconym układzie warstw to specyficzny rodzaj konstrukcji dachu, w którym tradycyjny układ warstw jest odwrócony, co oznacza umieszczenie izolacji termicznej i warstw hydroizolacyjnych na wierzchu, powyżej warstwy nośnej. Jest to alternatywny sposób konstrukcji dachu, który stosuje się w celu zwiększenia trwałości i efektywności energetycznej budynku. Warstwa dociskowa żwiru umieszczona powyżej izolacji, pełni funkcję stabilizatora i zapewnia równomierne rozkładanie obciążeń na powierzchni dachu. Dodatkowo, warstwa dociskowa żwiru pełni funkcję filtracyjną (drenażową) dla wody opadowej, zatrzymując nawiane przez wiatr liście i nie dopuszczając do zapychania się odwodnień dachu.

Prezentowany tutaj system tarasowy EkoTeak opracowany na tego typu podłoże (z warstwą dociskową w postaci żwiru), to system na legarze aluminiowym 40x30x2mm w układzie pojedynczym, poziomowany na wspornikach regulowanych o zakresie wysokości do 20cm. Zakres wysokości wsporników powinien być tak dobrany, aby wspornik posadowiony na stabilnym podłożu dachu (termoizolacji) – wynosił system legarów powyżej poziomu warstwy dociskowej żwiru. Całość nawierzchni pokryta deską tarasową kompozytową mocowaną do podkonstrukcji za pomocą systemowych klipsów montażowych. System dookoła wykończony listwą czołową.

Taki system może być również zastosowany na balkonach i loggiach, na płytach betonowych ze spadkiem, w sytuacji kiedy poziom nawierzchni musi być znacznie podniesiony do góry – kiedy koniecznym jest stosowanie wsporników regulowanych.

PORADA:

Jeżeli taras kompozytowy musi być wykonany na dachu odwróconym z warstwą żwiru o grubości powyżej 40cm  – korzystniej finansowo jest zastosować system tarasowy na wzmocnionym legarze aluminiowym 50x30x2mm, poziomowany wyższymi wspornikami regulowanymi !

Elementy systemu

DESKA KOMPOZYTOWA TARASOWA
MODELHD150H21
WYMIARY (szer. x gr.)
150 x 21 mm
WYMIARY (długość)
pod wymiar
WAGA2.30 kg/m
DESKA NA TARAS Z KOMPOZYTU DREWNA
Deska tarasowa kompozytowa - przekrój techniczny
LEGAR SYSTEMOWY ALUMINIOWY
MODELALU40H30
WYMIARY (szer. x gr.)
40 x 30 x 2 mm
WYMIARY (długość)
4000mm
WAGA0.71 kg/m
legar-ALU40H30
ALU40H30 - przekroj
LISTWA WYKOŃCZENIOWA KOMPOZYTOWA
MODELHF70S10
WYMIARY (szer. x gr.)
70 x 10 mm
WYMIARY (długość)
4005mm
WAGA0.75 kg/m
LISTWA Z KOMPOZYTU
listwa cokolowa
AKCESORIA MONTAŻOWE – KLIPSY
MODELHP-1 / HP-6
WYMIARY (szer. x gr.)
40 x 10 mm
WAGA0.01 kg/szt
Klips taras kompozytowy

Dostępne kolory

fasady i elewacje drewniane

System poziomowania tarasów